| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.70″ (94.0 mm) |
| Cut Off | 2.22″ (56.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20181-0808 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Long Bent Tube
$50.58
Gates® G20239-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, High-Pressure
$48.69
Gates® G20234-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 45° Short Bent Tube, High-Pressure
$47.25
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20234-0808 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.