| Hose I.D | 0.65625″ (15.9 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.98″ (101.0 mm) |
| Cut Off | 2.50″ (63.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20234-1616 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 45° Short Bent Tube, High-Pressure
$84.68
Gates® G20240-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90-Deg. Medium Bent Tube
$66.29
Gates® G20239-0810 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, High-Pressure
$62.39
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20239-0810 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.