| Hose I.D | 0.75″ (19.1 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.39″ (137.0 mm) |
| Cut Off | 3.39″ (86.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20239-2020 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, High-Pressure
$149.68
Gates® G20241-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Long Bent Tube, High-Pressure
$76.02
Gates® G20240-1216 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90-Deg. Medium Bent Tube
$80.57
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096075 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20240-1216 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.