| Hose I.D | 0.75″ (19.1 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.04″ (128.0 mm) |
| Cut Off | 3.03″ (77.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20240-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90-Deg. Medium Bent Tube
$66.29
Gates® G20302-1212 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange – 22½° Bent Tube
$70.95
Gates® G20241-1212 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Long Bent Tube, High-Pressure
$81.22
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096076 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20241-1212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.