| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.92″ (125.0 mm) |
| Cut Off | 2.69″ (68.2 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20230-1212 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel
$39.75
Gates® G20350-1212 Hydraulic Coupling, Code 62 O-Ring Flange Heavy, Straight
$58.26
Gates® G20300-1620 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange, Straight
$72.46
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20300-1620 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.