| Hose I.D | 0.75″ (19.1 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.41″ (112.0 mm) |
| Cut Off | 2.40″ (61.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20314-2020 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange - 90° Short Tube
$126.00
Gates® G20317-1212 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange - 90° Bent Tube
$81.01
Gates® G20315-1212 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange, 90° Medium Tube
$94.25
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096086 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20315-1212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.