| Hose I.D | 1.25″ (31.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 6.50″ (165.0 mm) |
| Cut Off | 3.70″ (93.9 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20314-2020 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange - 90° Short Tube
$126.00
Gates® G20317-1212 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange - 90° Bent Tube
$81.01
Gates® G20315-2020 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange, 90° Medium Tube
$171.50
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096087 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20315-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.