| Hose I.D | 0.25″ (6.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.24″ (57.0 mm) |
| Cut Off | 1.22″ (30.9 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G34210-0404 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° x SAE 45° Flare Swivel
$12.25
Gates® G25170-0606 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$13.32
Gates® G25111-0404 Hydraulic Coupling, Female Swivel (NPSM – 30° Cone Seat)
$22.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096021 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25111-0404 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.