| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.98″ (101.0 mm) |
| Cut Off | 1.74″ (44.2 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25170-0806 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$36.09
Gates® G25171-0604 Hydraulic Coupling, Straight Female JIC 37° Flare Swivel
$43.92
Gates® G25170-1612 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$50.69
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 10 cm |
| Bin Location | 00097011 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25170-1612 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.