| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.17″ (106.0 mm) |
| Cut Off | 1.94″ (49.2 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25170-1010 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$29.25
Gates® G25171-0604 Hydraulic Coupling, Straight Female JIC 37° Flare Swivel
$43.92
Gates® G25170-1616 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel English Hex
$49.25
38 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 1.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 10 cm |
| Bin Location | 00097012 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25170-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.