| Hose I.D | 0.3125″ (7.9 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.67″ (67.9 mm) |
| Cut Off | 1.57″ (39.9 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25175-0606 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 45° Bent Tube
$32.50
Gates® G25180-0506 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Medium Bent Tube
$54.37
Gates® G25179-0506 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Short Bent Tube
$54.37
19 in stock
Only 19 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00097032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25179-0506 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.