| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.37″ (85.5 mm) |
| Cut Off | 1.89″ (48.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25175-1210 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 45° Bent Tube
$58.85
Gates® G25180-1616 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Medium Bent Tube
$110.89
Gates® G25179-1010 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Short Bent Tube
$50.42
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00097035 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25179-1010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.