| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.77″ (95.8 mm) |
| Cut Off | 2.30″ (58.3 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25175-1010 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 45° Bent Tube
$54.93
Gates® G25180-1212 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Medium Bent Tube
$57.72
Gates® G25179-1012 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Short Bent Tube
$51.62
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00097035 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25179-1012 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.