| Hose I.D | 0.25″ (6.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.06″ (52.2 mm) |
| Cut Off | 1.03″ (26.2 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25180-1616 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Medium Bent Tube
$110.89
Gates® G25235-1216 - Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, Metric Hex, 45° Short Bent Tube
$73.35
Gates® G25181-0404 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Long Bent Tube
$32.10
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00097044 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25181-0404 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.