| Hose I.D | 0.375″ (9.5 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.52″ (64.0 mm) |
| Cut Off | 1.42″ (36.1 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25200-0404 Hydraulic Coupling, Straight Female SAE 45° Flare Swivel
$23.73
Gates® G34170-1616 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, Steel
$31.48
Gates® G25230-0608 Hydraulic Coupling, Straight Female Flat-Face O-Ring Swivel
$21.50
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00097091 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25230-0608 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.