| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.31″ (84.0 mm) |
| Cut Off | 1.83″ (46.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25200-0404 Hydraulic Coupling, Straight Female SAE 45° Flare Swivel
$23.73
Gates® G34170-1616 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, Steel
$31.48
Gates® G25230-1012 Hydraulic Coupling, Straight Female Flat-Face O-Ring Swivel
$43.83
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00097092 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25230-1012 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.