| Hose I.D | 1.25″ (31.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.50″ (114.4 mm) |
| Cut Off | 2.18″ (55.4 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25200-1212 Hydraulic Coupling, Straight Female SAE 45° Flare Swivel
$37.56
Gates® G34170-1616 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, Steel
$31.48
Gates® G25230-2020 Hydraulic Coupling, Straight Female Flat-Face O-Ring Swivel
$93.57
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 10 cm |
| Bin Location | 00097097 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25230-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.