| Hose I.D | 1.25″ (31.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 6.22″ (158.0 mm) |
| Cut Off | 3.90″ (99.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25181-1212 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Long Bent Tube
$58.57
Gates® G25239-0406 Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, English Hex
$34.56
Gates® G25235-2020 – Hydraulic Coupling, Female Flat Face O-Ring Swivel, Metric Hex, 45° Short Bent Tube
$157.40
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00097104 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25235-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.