| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.57″ (90.6 mm) |
| Cut Off | 2.09″ (53.1 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25241-0808 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel – Metric Hex, 90° Long Bent Tube
$40.68
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00097112 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25241-0808 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.