Specification
| Effective Length | 1757 mm (69.2″) |
|---|---|
| Circumference | 1774 mm (69.88″) |
| Top Width | 15 mm (0.59″) |
| Thickness | 11 mm (0.433″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
Gates® Green Stripe 54.50″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR22545)
$41.50
Gates® Green Stripe 61.55″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR28616)
$95.70
$69.91
3 in stock
| Effective Length | 1757 mm (69.2″) |
|---|---|
| Circumference | 1774 mm (69.88″) |
| Top Width | 15 mm (0.59″) |
| Thickness | 11 mm (0.433″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 73 × 14 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | TR22692 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.