Specification
| Effective Length | 1563 mm (61.55″) |
|---|---|
| Circumference | 1581 mm (62.25″) |
| Top Width | 20 mm (0.787″) |
| Thickness | 12 mm (0.472″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
Gates® Green Stripe 69.20″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR22692)
$69.91
60.71″ Length – Truck/Bus V-Belt (901031)
$34.83
$95.70
1 in stock
| Effective Length | 1563 mm (61.55″) |
|---|---|
| Circumference | 1581 mm (62.25″) |
| Top Width | 20 mm (0.787″) |
| Thickness | 12 mm (0.472″) |
| Belt Type | Truck/Bus V-Belt |
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 73 × 14 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | TR28616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.