Specification
| Inside Diameter | 40.00 mm (1.574″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 80.00 mm (3.149″) |
| Item Width | 32.00 mm (1.259″) |
| Cone/Cup Length | 1.2598″ / 0.9843″ |
Timken® SET412 /MHM212047/HM212011, Tapered Roller Bearing – Cone and Cup Set (HM212047)
$28.65
Timken® MileMate 3782/3720, Tapered Roller Bearing Assembly, Class-2 Rating (SET406)
$56.61
$101.32
2 in stock
| Inside Diameter | 40.00 mm (1.574″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 80.00 mm (3.149″) |
| Item Width | 32.00 mm (1.259″) |
| Cone/Cup Length | 1.2598″ / 0.9843″ |
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 4.5 cm |
| Bin Location | 00032140 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | 12337575 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.