| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 2.87 mm (0.113″) |
| Wire Gauge | 14-GA GPT |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Grote® 1000 ft. Wire Length, 14-GA Type, GPT Plastic Wire, Yellow (88-7011)
$168.51
Grote® 100 ft. Wire Length, 14-GA Type, GPT Plastic Wire, Blue (87-7010)
$32.60
Grote® 100 ft. Wire Length, 14-GA Type, GPT Plastic Wire, Red (87-7000)
$37.79
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.3 × 26 × 25 cm |
| Bin Location | 00036307 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 87-7000 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.