| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 2.67 mm (0.105″) |
| Wire Gauge | 16-GA GPT |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Grote® 100 ft. Wire Length, 16-GA Type, GPT Plastic Wire, Brown (87-8001)
$23.64
Grote® 100 ft. Wire Length, 16-GA Type, GPT Plastic Wire, Green (87-8006)
$23.64
Grote® 100 ft. Wire Length, 16-GA Type, GPT Plastic Wire, Black (87-8002)
$23.64
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 12 × 10 cm |
| Bin Location | 00036315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 87-8002 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.