| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 2.31 mm (0.091″) |
| Wire Gauge | 18-GA GPT |
| Voltage | Rated to 60V |
| Material | 100% Copper |
Grote® 100 ft. Wire Length, 18-GA Type, GPT Plastic Wire, Green (87-9006)
$19.80
100 ft. Wire Length, 18-GA, Standard Wall, GPT Primary Wire, Black (WG18-0-100)
$21.50
Grote® 100 ft. Wire Length, 18-GA Type, GPT Plastic Wire, White (87-9007)
$19.66
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 6.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.3 × 26 × 25 cm |
| Bin Location | 00036310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 87-9007 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.