| Amperage | 3A |
|---|---|
| Voltage | 32V |
| Standards | SAE, ISO 8820 |
| Style | Miniature Blade |
| Material | Nylon PA66 |
Eaton® Bussmann FMX Series 32V/40A Time Delay – Female MAXI Fuse, Green (FMX-40)
$13.25
Eaton® Bussmann 16-Amp Fast-Acting Automotive Fuse, Red (GBC-16)
$0.68
Grote® 3A Miniature Blade Fuse, Violet (82-ANM-3A)
$2.50
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.6 × 1.1 × 1.6 cm |
| Bin Location | 00056063 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 82-ANM-3A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.