| Amperage | 25A |
|---|---|
| Voltage | 32V |
| Standards | SAE, ISO 8820 |
| Style | Miniature Blade |
| Material | Nylon PA66 |
Balkamp Bussmann 32V/9A, SFE Glass Tube Automotive Fuse (7821073)
$0.74
Eaton® Bussmann FMX Series 32V/40A Time Delay – Female MAXI Fuse, Green (FMX-40)
$13.25
Grote® 25A Miniature Blade Fuse, Clear (82-ANM-25A)
$1.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.6 × 1.1 × 1.6 cm |
| Bin Location | 00056063 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 82-ANM-25A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.