Specification
| Amperage | 20-Amp |
|---|---|
| Voltage | 32VAC |
| Diameter | 6.4 mm |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Mounting | Holder / Clip |
| Material | Glass |
Eaton® Bussmann 32V/4A, Fast-Acting Automotive Glass Tube, Cartridge Fuse (SFE-4)
$0.73
Eaton® Bussmann 32V/25A, Fast-Acting Glass Tube, Cartridge Fuse (AGC-25)
$0.52
$0.47
5 in stock
| Amperage | 20-Amp |
|---|---|
| Voltage | 32VAC |
| Diameter | 6.4 mm |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Mounting | Holder / Clip |
| Material | Glass |
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.6 × 0.6 × 1.6 cm |
| Bin Location | 00056061 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | AGA-20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.