| Wire Length | 152.4 mm (6.00″) |
|---|---|
| Plug Side One | Female PL-3 |
| Plug Side Two | Straight Male Pin |
| Wire Gauge | 16-GA GPT Wire |
Grote® 18″ Long, 3-Wire / 14-GA GPT Wire, Stop Turn Tail Plug-In Pigtail (66844)
$10.44
Grote® 9″ Long, 18-GA GPT Wire, Straight 3-Wire Two Light Y Adapter Pigtail (66813)
$18.99
Grote® 6″ Long, 16-GA GPT – Adapter Plug, Female to Male Pin Termination (66830)
$6.87
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.6 × 1 × 0.5 cm |
| Bin Location | 00036212 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 66830 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.