| Flange Size | 93.85 mm (3.695″) |
|---|---|
| Functional Width | 20.62 mm (0.812″) |
| Shaft Diameter | 85.73 mm (3.375″) |
| Tool Length | 40.49 mm (1.594″) |
CAT® Sleeve (2W-1794)
$242.77
SKF® 4.900″ Flange Size, 1.000″ Width, Speedi-Sleeve, Thin Wall, Steel (99450)
$103.64
HD Plus® 3.695″ Flange Size, 0.812″ Width, Steel Dura Sleeve, Thin Wall (99337)
$57.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 11.5 × 5.3 cm |
| Bin Location | A50084 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | 99337 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.