| Flange Size | 97.41 mm (3.835″) |
|---|---|
| Functional Width | 20.62 mm (0.812″) |
| Shaft Diameter | 88.90 mm (3.500″) |
| Tool Length | 40.49 mm (1.594″) |
SKF® 3.344″ Flange Size, 0.938″ Width, Steel Speedi-Sleeve, Thin Wall (99293)
$74.40
CAT® Sleeve (2W-1794)
$242.77
HD Plus® 3.835″ Flange Size, 0.812″ Width, Steel Dura Sleeve, Thin Wall (HD99350)
$74.80
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 11.5 × 5.5 cm |
| Bin Location | 00032217 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | HD99350 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.