| Length | 28.57 mm (1.125″) |
|---|---|
| Drill Size | 19.83 mm (0.781″) |
| Thread Size | 3/4″-10 Thread |
| Insert Type | Free Running Type |
Heli-Coil® M5-0.80 Thread, 7.5mm Long, Stainless Repair Coil Insert (R1084-5)
$1.59
Heli-Coil® 5/16"-18 Thread, 0.469" Long, Stainless Repair Coil Insert (R1185-5)
$1.96
Heli-Coil® 3/4″-10 Thread, 1.125″ Long, Stainless Repair Coil Insert (R1185-12)
$10.99
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.38 × 1.8 × 1.95 cm |
| Bin Location | A40062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | R1185-12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.