| Length | 15.00 mm (0.590″) |
|---|---|
| Drill Size | 10.31 mm (0.406″) |
| Thread Size | M10-1.50 Thread |
| Insert Type | Free Running Type |
Heli-Coil® M6-1.0 Thread, 0.354" Long, Stainless Repair Coil Insert (R1084-6)
$1.59
1/2″-13 Thread, 0.75″ Long, Stainless Steel Repair Coil Insert (1160575)
$3.90
Heli-Coil® M10-1.50 Thread, 0.59″ Long, Stainless Repair Coil Insert (R1084-10)
$2.96
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | A40066 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | R1084-10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.