| Length | 23.82 mm (0.938″) |
|---|---|
| Drill Size | 16.66 mm (0.656″) |
| Thread Size | 5/8″-11 Thread |
| Insert Type | Free Running Type |
Heli-Coil® 5/8″-11 Thread, 0.938″ Long, Stainless Repair Coil Insert (R1185-10)
$8.31
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.38252 × 1.88468 × 1.95 cm |
| Bin Location | A40062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | R1185-10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.