Specification
| Series | ADP |
|---|---|
| Diameter | 35 mm |
| Positions | 4-Way |
| Housing Contact | Male |
| Contact Gender | Female |
| Termination | Crimp |
Deutsch HD30 Series – 18 Pin Plug Circular Housing Connector, Bayonet Lock, 24 Shell (HD36-24-18PN)
$102.62
Deutsch HD10 Series – Circular Dust Cap w/Lanyard, For 9-Way Cavity Plugs, Gray (HDC14-9-JDL)
$10.79
$23.99
2 in stock
| Series | ADP |
|---|---|
| Diameter | 35 mm |
| Positions | 4-Way |
| Housing Contact | Male |
| Contact Gender | Female |
| Termination | Crimp |
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00055103 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Connectors |
| Part # | APD-3BS-K2 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.