Specification
| Actual Length | 53.34 cm (21.00″) |
|---|---|
| Max Stretch | 81.28 cm (32.00″) |
| Item Width | 1.905 cm (0.750″) |
| S-Hook Material | Tempered Steel |
HD Plus® 5-5/8″ x 7-3/4″ x 9″ Wheel Chock (HWC0155)
$26.43
Shur-Co® Bowtie Cotter Pin/Ring Assembly (1118389)
$9.39
$1.76
20 in stock
| Actual Length | 53.34 cm (21.00″) |
|---|---|
| Max Stretch | 81.28 cm (32.00″) |
| Item Width | 1.905 cm (0.750″) |
| S-Hook Material | Tempered Steel |
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 63.5 × 5 × 3 cm |
| Bin Location | 00028320 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Towing / Cargo |
| Part # | 2221NR |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.