Specification
| Width | 38.10 cm (15.00″) |
|---|---|
| Length | 60.96 cm (24.00″) |
| Working Load Limit | 5,400 Lbs. / 2,450 Kgs. |
| Item Finish | Powder Coating |
| Material | Formed Steel |
WAR-LOK Tractor-Trailer Air Brake Lock, Die-Cast Aluminum, Red (TAB-10B)
$142.32
Kinedyne® 25″ Length, Ratchet Style, Chain Binder, For 5/16″ – 3/8″ Chains (10035)
$52.58
$45.50
6 in stock
| Width | 38.10 cm (15.00″) |
|---|---|
| Length | 60.96 cm (24.00″) |
| Working Load Limit | 5,400 Lbs. / 2,450 Kgs. |
| Item Finish | Powder Coating |
| Material | Formed Steel |
| Weight | 9.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 12 × 12 cm |
| Bin Location | 00028325 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Towing / Cargo |
| Part # | 10036 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.