| Chain Width | 0.953 cm (0.375″) |
|---|---|
| Chain Grade | Transport Grade 70 |
| Working Load Limit | 6000 Lbs. / 2725 Kgs. |
| Chain Finish | Black Painted |
WAR-LOK Tractor-Trailer Air Brake Lock, Die-Cast Aluminum, Red (TAB-10B)
$142.32
Kinedyne® 25″ Length, Ratchet Style, Chain Binder, For 5/16″ – 3/8″ Chains (10035)
$52.58
Kinedyne® 3/8″ Chain Width, Heavy-Duty Grade 70 Floor Chain Tie-Down (10423)
$13.73
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 3.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 20 × 20 cm |
| Bin Location | 00060072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Tools and Safety |
| Part # | 10423 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.