| Teeth / Screws | 16-Teeth / 1-Screw |
|---|---|
| Bore Diameter | 31.75 mm (1.25″) |
| Outside Diameter | 84.3 mm (3.32″) |
| Coupling Length | 82.5 mm (3.25″) |
Martin® 5016 1 1/4 Chain Coupler Hub, 1.25″ Bore, 16-Teeth, 50-Chain – Steel (5016-1-250-SHO)
$72.11
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 8.7 × 4 cm |
| Bin Location | 00046303 |
| brand/supplier | |
| MPN | 5016 1 1/4 |
| Part # | 5016-1-250-SHO |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.