| Diameter | 5.08 cm (2.00″) |
|---|---|
| Grade | 80 Grit |
| RPM | 15-30K RPM |
| Mounting | TR – Type III |
| Abrasive | Zirconium |
Walter 2″ Diameter, Medium Grade, Type III Twist Blendex Conditioning Disc (04G203)
$4.37
Walter 1″ Width x 150′ Roll Length, 320 Grit, Coolcut Abrasive Shop Roll – Cloth Backing (14C132)
$65.37
Walter 2″ Diameter, 80 Grit, Type III Mount, Twist Topcut – Sanding Disc (04D208)
$1.93
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
| Bin Location | END0105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Tools |
| Color | Orange |
| Part # | 04D208 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.