| Diameter | 7.62 cm (3.00″) |
|---|---|
| Grade | Coarse Grit |
| RPM | 14-28K RPM |
| Attachment | TR – Type III |
| Abrasive | Aluminum Oxide |
SAIT-LOK® 56282 Zirconium Grinding Aid 3Z Laminated Disc, 3″ Diameter – 80 GRIT (SAIT56282)
$2.37
3M Wetordry 1.375″ Scallop Disc, 1500 Grit, For Sanding / Surface Prep, 100 Discs 1-PK (MMM05921)
$108.00
Walter 3″ Diameter, Coarse Grade, Type III Twist Blendex Conditioning Disc (04G302)
$8.36
22 in stock
Less than 22 items left!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 1.6 cm |
| Bin Location | END0106 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Tools |
| Color | Tan |
| Part # | 04G302 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.