| Diameter | 7.62 cm (3.00″) |
|---|---|
| Grade | 50 Grit |
| RPM | 14-28K RPM |
| Mounting | TR – Type III |
| Abrasive | Zirconium |
Walter 2″ Diameter, Medium Grade, Type III Twist Blendex Conditioning Disc (04G203)
$4.37
Walter 1″ Width x 150′ Roll Length, 320 Grit, Coolcut Abrasive Shop Roll – Cloth Backing (14C132)
$65.37
Walter 3″ Diameter, 50 Grit, Type III Mount, Twist Topcut – Sanding Disc (04D305)
$3.79
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 7.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | END0106 |
| brand/supplier | |
| Color | Yellow |
| Part # | 04D305 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.