| Diameter | 12.7 cm (5.00″) |
|---|---|
| Thickness | 0.12 cm (3/64″) |
| Arbor Size | 2.22 cm (7/8″) |
| Max RPM | 12,200 RPM |
| Abrasive | Aluminum Oxide |
Walter 4″ Diameter, 1/16″ Thick, 3/8" Arbor, 19100 RPM, A-30 Grade ZIP Cut-Off Wheel (11L413)
$10.35
Walter 5″ Diameter, 3/64″ Thick, 7/8″ Arbor, A-60 Grade – Zipcut Cut Off Wheel (11T052)
$10.50
21 in stock
Less than 21 items left!
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.3 × 10.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | END0107 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Tools |
| Part # | 11T052 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.