| Diameter | 10.16 cm (4.00″) |
|---|---|
| Thickness | 0.16 cm (1/16″) |
| Arbor Size | 0.95 cm (3/8″) |
| Max RPM | 19,100 RPM |
| Abrasive | Aluminum Oxide |
Walter 3″ Diameter, 1/16″ Thick, 3/8" Arbor, 25470 RPM, A-30 Grade ZIP Cut-Off Wheel (11L313)
$9.85
Walter 5″ Diameter, 3/64″ Thick, 7/8″ Arbor, A-60 Grade – Zipcut Cut Off Wheel (11T052)
$10.50
Walter 4″ Diameter, 1/16″ Thick, 3/8″ Arbor, 19100 RPM, A-30 Grade ZIP Cut-Off Wheel (11L413)
$10.35
21 in stock
Less than 21 items left!
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.3 × 10.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | END0103 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Tools |
| Part # | 11L413 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.