| Diameter | 7.62 cm (3.00″) |
|---|---|
| Thickness | 0.16 cm (1/16″) |
| Grade | A-24-Grade |
| Max RPM | 25,470 RPM |
| Abrasive | Aluminum Oxide |
Walter 14″ Diameter, 3/32″ Thickness, A-30 Chopcut II Chop Saw Cut-Off Wheel, Type 1 (10P143)
$29.37
Walter 3″ Diameter, 1/16″ Thick, 3/8″ Arbor, 25470 RPM, A-30 Grade ZIP Cut-Off Wheel (11L313)
$9.85
26 in stock
Less than 26 items left!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 7.5 × 0.3 cm |
| Bin Location | END0104 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Tools |
| Part # | 11L313 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.