| Diameter | 15.24 cm (6.00″) |
|---|---|
| Thickness | 0.12 cm (3/64″) |
| Arbor Size | 2.22 cm (7/8″) |
| Max RPM | 10,200 RPM |
| Abrasive | Aluminum Oxide |
Walter 6″ Diameter, 3/64″ Thick, 7/8″ Arbor, A-60 Grade – Zipcut Cut Off Wheel (11T162)
$14.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.3 × 10.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | END0104 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Tools |
| Part # | 11T162 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.