| Normally Closed | 1-Contact |
|---|---|
| Normally Open | 1-Contact |
| Hole Diameter | 0.877″ (22.3 mm) |
| Connection | Screw Type |
| Rated Voltage | 600V |
Grote® 6-28V 75A SPST – On/Off Extra Heavy Duty Push Pull Switch (82-2100)
$9.35
ABB CE4T-10R-01 Emergency Stop Switch Push Button – Twist Release, Red (902085)
$181.78
Wieland Electric® R1.200.1111.0, E-Stop Button SNH 1111, 1 NC / 1 NO (900035)
$252.64
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 13 × 7 cm |
| Bin Location | AT20092 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | 900035 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.