| Tube O.D | 3.17 mm (0.125″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standard |
| Working Pressure | 250 psi Rating |
| Fitting Type | Tube Insert Type |
1/8″ Tube, DOT Brass Compression Insert, Air Brake Fitting, For J844D Tube (1481-2)
$0.73
42 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.1 × 0.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00094073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1481-2 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.