Specification
| Amperage | 15-Amp |
|---|---|
| Voltage | 32VAC |
| Diameter | 6.35 mm |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Mounting | Holder / Clip |
| Material | Glass |
Eaton® Bussmann 250V/2A, Fast-Acting Glass Tube, Cartridge Fuse (AGA-2)
$0.83
Balkamp Bussmann 32V/9A, SFE Glass Tube Automotive Fuse (7821073)
$0.74
$0.32
Out of stock
| Amperage | 15-Amp |
|---|---|
| Voltage | 32VAC |
| Diameter | 6.35 mm |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Mounting | Holder / Clip |
| Material | Glass |
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.1 × 0.6 × 3.1 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Body Style | |
| Part # | AGC-15 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.