| Diameter | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Length | 19.05 mm (0.750″) |
| Wrench Size | 11.09 mm (0.437″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
3/8" Diameter, 2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8F382)
$0.92
5/16" Diameter, 2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C5162)
$0.22
1/4″ Diameter, 3/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ14.034)
$0.47
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.2 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | A30031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ14.034 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.